Blog

Obezita psa a mačky

Obezita psa a mačky

Obezita domácich miláčikov

Obezita je nadmerné hromadenie telesného tuku. Vzniká v prípade, že príjem energie je vyšší ako jej výdaj. U ľudí s ňou nie sú žarty, no aj u domácich zvierat môže mať veľmi negatívne účinky na telesné funkcie. Váš miláčik sa stane obéznym, ak mu v niektorom zo štádií života doprajete viac energie ako skutočne potrebuje. Občas môže ísť o sekundárnu obezitu, podobne ako u ľudí. V praxi to znamená, že ide o následok iných stavov. V tomto prípade by ste mali zbystriť pozornosť ešte viac. Medzi najčastejšie príčiny patrí endokrinné ochorenie a polyfágia (pažravosť) spôsobená liekmi. Pokiaľ si myslíte, že sa o zviera vzorne staráte a dávate mu iba odporúčanú dávku jedla (vhodnú pre dané plemeno), ale aj tak ho trápi obezita, neváhajte s návštevou veterinára. Ak sa chcete dozvedieť o zvieracej obezite a o problémoch prekrmovania chovateľmi viac, čítajte ďalej.

Domáce maškrty pre vášho psa

Domáce maškrty pre vášho psa

Aj vy máte doma psíka a chcete pre neho len to najlepšie? Kupujete mu najvyberanejšie špeciality a značkové granule? Tu ale pozor, nie všetko ospevované musí byť tiež skutočne dobré. Reklama nás neraz zavádza a veterinár by Vám vedel o vyberaných značkách povedať svoje. Občas totiž ani netušíte, čo sa skrýva v takýchto výrobkoch. No čo takto pripraviť Vášmu chlpáčovi špecialitu, ktorá ho nielen poteší, ale vy si budete istý, čo ste do nej dali. Ponúkame Vám tri špeciálne recepty, ktoré by ste mali určite vyskúšať.
Domáci miláčik a deti

Domáci miláčik a deti

Pes je nielen najlepším priateľom človeka, oddaným spoločníkom, verným strážcom a milým maznáčikom, ale dokáže tiež chrániť deti pred dýchacími problémami, infekciami, pomáha im pri adaptácií a vyrovnať sa s psychickou ujmou. Neveríte?
Vyberte vhodné granule pre svojho psa

Vyberte vhodné granule pre svojho psa

Každý majiteľ psa, ktorému záleží na zdraví a pohodlí jeho miláčika, sa zamýšľa napríklad aj nad tým, ako mu zabezpečiť kvalitnú výživu. Reklama nám núka najprestížnejšie značky a našepkáva, že ide o absolútne vyvážený produkt. Pes by mal dostať všetko, čo k svojmu aktívnemu životu potrebuje. Uvedomujeme si ale, že občas ide skutočne iba o reklamu?